56. Dny malých obcí proběhnou v pozdějším termínu

Tradiční setkání starostů a starostek – 56. Dny malých obcí – se uskuteční v pozdějším podzimním termínu po komunálních volbách, tedy 29. listopadu na Výstavišti Flora Olomouc a 1. prosince v pražském O2 Universu, vždy od 9 do 14 hodin.

V rámci programu dostanou představitelé samospráv informace o národních i evropských dotačních programech z resortů místního rozvoje a životního prostředí, pokyny k veřejným zakázkám i k financování místních rozpočtů od Ministerstva financí a na aktuální úkoly zastupitelstev po komunálních volbách upozorní Ministerstvo vnitra. Součástí konference jsou expozice a prezentace firem nabízejících produkty a služby obcím.

„Prezident republiky Miloš Zeman letos vyhlásil komunální volby na 23. a 24. září, což jsme při plánování podzimních 56. Dnů malých obcí vzali v potaz a termín jme posunuli až na konec listopadu a začátek prosince. Tímto krokem jsme chtěli budoucím novým, nebo znovuzvoleným starostům a starostkám vyjít vstříc, aby měli dostatek času zareagovat na případné změny ve vedení obcí,“ vysvětluje pozdější termíny konference Tomáš Renčín, ředitel konference DMO.

55. DMO Praha